MS Teams’de bildirim alamıyorum? Atılan mesajlar için uyarı gelmiyor? diyorsanız bu yazımız tam size göre..

Herkese merhaba,

Microsoft Teams ile oluşturduğunuz ekiplerinizin kanallarında bildirimler ilk anda varsayılan olarak “Kapalı” durumdadır. Bu nedenle çoğunlukla yazılan mesajlar veya bahsetmeler için bildirim gelmediğinden mesajlar veya bahsetmeler kaçırılabilmektedir. Bu dokümanda Kanal bildirimlerini açmak için neler yapılacağı anlatılmıştır.

Ayrıca aşağıda belirtilen bildirim açma işlemlerin her kanal için ayrı ayrı yapılması gerektiğini de özellikle belirtmek gerekir.

İlk olarak kanal bildirimleri açmak için sol menüdeki “Ekipler” sekmesine tıklanır. (Bknz. Resim-1)

Daha sonra işlem yapılacak ekibin kanalları üzerine gelinir ve Kanal isminin sağındaki üç nokta işaretine tıklanır. Açılan menüdeki “Kanal Bildirimleri” seçeneği seçilir. (Bknz. Resim-2)

“Kanal Bildirimleri” seçeneğini seçtiğimizde açılan pencerede “Tüm yeni gönderiler” seçeneğinin yanındaki seçme kutusundan “Başlık ve Akış” veya “Yalnızca akışta göster” seçeneği seçilerek kanaldaki her yeni gönderide bildirim alabiliriz. (Bknz. Resim-3)

Bu seçenekte bahsedilen “Başlık ve Akış” seçeneği bildirim uyarılarının hem sağ altta masaüstü bildirimi olarak hem de etkinlik seçeneğinde görünmesini sağlar. (Bknz. Resim-4 ve Resim-5)

ETKİNLİK AKIŞI BİLDİRİMİ

MASAÜSTÜ BİLDİRİMİ

Eğer “Yalnızca akışta göster” seçeneği seçilir ise sadece etkinlik kısmında görünür. Masaüstü bildirimi alınmaz.

NOT:

Tüm yeni gönderiler seçeneğinin altındaki “Tüm yanıtları dahil et” seçeneği seçilir ise yapılan konuşmalardaki yanıtlamalarda bildirimler alınır.

“Kanal bahsetmeleri” seçeneği için bildirimler aktif edildiğinde ise bu kanaldan bahsedildiğinde bildirimler alınabilir. (Örneğin; “…Grubu” kanalı herhangi bir konuşmada etiketlendiğinde bildirim alınır.)

Faydalı olması dileğiyle.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.