MS Teams üzerinde sohbet grubu nasıl oluşturulur? Gruba üye ekleme ve dosya üzerinde grup halinde çalışma nasıl yapılır?

Herkese merhaba,

Microsoft Teams ile birden çok kişiye mesaj göndermek için sohbet grubu oluşturabiliriz.

Bunun için ilk önce sol menüde yer alan “Sohbet” sekmesi üzerinde faremizin sağ tuşuna basarız. Daha sonra açılan pencereden “Yeni sohbet” seçeneğini seçerek sohbet grubu oluşturmayı başlatırız. (Bknz. Resim-1)

Başlattığımız bu sohbet grubunun mesaj bölmesinin sağ tarafında bulunan buton ile (aşağı bakan ok) “Grup adı” ve “Kime” seçeneklerini aktif ederek grubumuza isim ve üyeleri tanımlayabiliriz. (Bknz. Resim-2 ve Resim-3)

Bu aşamadan sonra artık sohbet grubumuz aktif oldu. Göndereceğimiz mesajı ileti kısmına yazarak tüm sohbet üyeleri ile paylaşabiliriz. (Bknz. Resim-4)

Ayrıca bu grup üyelerimiz ile bilgisayarımızda veya Onedrive klasörümüzde (bulut klasör) bulunan bir dosyayı da paylaşıp ortak çalışmalar yapabiliriz.

Peki daha sonra bu sohbet grubuna kişi eklenebilir mi?

Tabi ki bu mümkün. Bunun için öncelikle sohbet grubumuzu seçeriz ve sağ üstteki araç takımının en sağındaki kişi ekleme butonunu tıklarız. Sonrasında açılan kişi penceresinin en altındaki “Kişi ekleyin” butonu ile yeni kişileri sohbete dahil edebiliriz. (Bknz. Resim-5)

Açtığım bu sohbet grubunu nasıl silebilirim?

Açtığımız sohbet grubunu artık kullanmıyorsak silmek isteyebiliriz. Bunun için sol taraftaki “Sohbet” sekmesi altında bulunan grubumuzun adının üzerine gelip üç nokta işaretine bastığımızda çıkan “At” butonunu kullanabiliriz. (Bknz. Resim-6)

Faydalı olması dileğiyle.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.